CHATA KVILDA - kvilda.eu : TEXTY - PRESS

Cesta: www.kvilda.eu > Texty - Press

Kontakt

Kvilda 77
PSČ 384 93

Telefon:
731 723 592
606 620 179

vostradovsky@kvilda.org

Akce ve Kvildě


Oslavy osvobození 2019
Od války k válce

26. a 27. duben - bojové ukázky, pietní akt,…

Kvilda - obec rekordů 

Šumavský certifikát

Pro svou originální šumavskou atmosféru je naše chata držitelem prestižní známky Šumava - originální produkt

Tip pro Vás

U nás můžete zakoupit a uplatnit Šumavskou kartu

Texty - Press

Zde jsou uveřejňovány texty a články, které jsme poskytli různým periodikům a novinám. Autorem všech zde uvedených textů je Václav Vostradovský.
Publikováno v roce 2005. Je to už nějaký čas, kdy se na mne obrátili kluci z osady - Černý havran - Protivín s otázkou, kde v roce 1937 na Zhůří došlo k letecké nehodě. ám jsem v té chvíli nevěděl a tak začal pátrat po příběhu této tragické události.
Publikováno v roce 2005. Národní park Šumava byl zřízen pro zachování a další zlepšení životního prostředí. Stav současného vývoje je však spíš jeden 'suchý' otazník.
Publikováno v roce 2005. Při příležitosti 60. výročí osvobození jihozápadních čech americkou armádou se uskutečnilo již tradiční květnové setkání „ přátel U.S. Army“ ve Kvildě.
Publikováno v roce 2005. Tradiční setkání vorařského spolku Vltavan proběhlo opět po pěti letech v sobotu 20.července 2005 ve Kvildě. Organizátoři z Purkarce si připomněli svoje založení pochodem k symbolickému prameni Vltavy.
Publikováno v roce 2006. Již v roce 821 podepsali vládnoucí představitelé Číny a Tibetu mírovou smlouvu ;....vše na východě je zemí velké Číny a vše na západě je bez všech pochybností zemí velkého Tibetu.
Publikováno v roce 2006. U příležitosti 61.výročí osvobození jihozápadních Čech americkou armádou se uskuteční další květnové setkání "přátel U.S.Army Plzeň" (klub 4.obrněné divize Plzeň)ve Kvildě.
Informace o Šumavě naleznete na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
TOPlist